CİLALI GRANİT ULAŞ GÜL KURUSU

  • ulaş gül kurusu

ULAŞ GÜL KURUSU

Ulaş gül kurusu granit dünyada ve Türkiye'de üretilen tek granit ocağıdır. Ulaş gül kurusu Türkiyede devlet projelerinde ve özel sektördeki inşaat imalatlarında kullanılır. Cilalı ve yakılmış granit döşeme olarak uygulanmaktadır. Ulaş gül kurusu granit inşaatların denizlik ve basamak olarak uygulamaları yapılmaktadır.

Ulaş gül kurusu granit renk dokusu ve sertlik derecesiyle yerli yerli granit'te öncüdür. Ulaş gül kurusu tescilli ürünümüzdür. Eski eser binalarda artık tamburlanmış granit olarakta yapılmaya başlanmıştır. Ulaş gül kurusu granit yüzme havuzlarının etrafında yakılmış olarak 40x40 döşeme şeklide uygulanır. Ulaş gül kurusu granit'in doğal yapısı ve sertliği nedeniyle yakılmış granit döşeme yapmaya elverişli bir üründür. Ulaş gül kurusu granit doğal rengi ve görsel görüntüsü ile ön plana çıkmıştır. Ulaş gül kurusu granit 10 mm. kalınlığında bile kesilip cila yapılabilmektedir. Ulaş gül kurusu granit'in en büyük özelliği kışın su emme oranı çok azdır. Don olaylarında çatlama ve patlama yapmamaktadır.

“ Ulaş gül kurusu granit ocaklardan çıkan plakalardan cilalı granit, tamburlanmış granit, yakılmış granit, kırma ve kesme küptaş olarak bütün ürünleri üretmeye elverişli olan bir granit doğaltaş'tır. ”

Ulaş gül kurusu granit artık günümüzde çok katlı binaların dış cephe uygulamalarında uygulanmakta olup muhteşem renk dokusuyla mimaride ön plana çıkmıştır. Ulaş gül kurusu granit'ten eskitme rustik üretilip tarihi mekanlara kaplama yapılmaktadır. Ayrıca günümüzde yapılan yazlıklarda doğal görünüm sağlayan doğaltaşların uygulama yapıldığı mekanlarda tercih edilmektedir.