CİLALI GRANİT MÜSELLİM GÜMÜŞ

  • ulaş gül kurusu

MÜSELLİM GÜMÜŞ

Müsellim gümüş granit dünyada ve Türkiye'de üretilen tek granit ocağıdır. Müsellim gümüş Türkiyede devlet projelerinde ve özel sektördeki inşaat imalatlarında kullanılır. Cilalı ve yakılmış granit döşeme olarak uygulanmaktadır. Müsellim gümüş granit inşaatların denizlik ve basamak olarak uygulamaları yapılmaktadır.

Müsellim gümüş granit renk dokusu ve sertlik derecesiyle yerli yerli granit'te öncüdür. Müsellim gümüş tescilli ürünümüzdür. Eski eser binalarda artık tamburlanmış granit olarakta yapılmaya başlanmıştır. Müsellim gümüş granit yüzme havuzlarının etrafında yakılmış olarak 40x40 döşeme şeklide uygulanır. Müsellim gümüş granit'in doğal yapısı ve sertliği nedeniyle yakılmış granit döşeme yapmaya elverişli bir üründür. Müsellim gümüş granit doğal rengi ve görsel görüntüsü ile ön plana çıkmıştır. Müsellim gümüş granit'in en büyük özelliği kışın su emme oranı çok azdır. Don olaylarında çatlama ve patlama yapmamaktadır.

“ Müsellim gümüş granit ocaklardan çıkan plakalardan cilalı granit, tamburlanmış granit, yakılmış granit, kırma ve kesme küptaş olarak bütün ürünleri üretmeye elverişli olan bir granit doğaltaş'tır. ”

Müsellim gümüş granit artık günümüzde çok katlı binaların dış cephe uygulamalarında uygulanmakta olup muhteşem renk dokusuyla mimaride ön plana çıkmıştır. Müsellim gümüş granit'ten eskitme rustik üretilip tarihi mekanlara kaplama yapılmaktadır. Ayrıca günümüzde yapılan yazlıklarda doğal görünüm sağlayan doğaltaşların uygulama yapıldığı mekanlarda tercih edilmektedir.