CİLALI GRANİT KEBİRLİ ZÜMRÜT

  • ulaş gül kurusu

KEBİRLİ ZÜMRÜT

Kebirli zümrüt granit dünyada ve Türkiye'de üretilen tek granit ocağıdır. Kebirli zümrüt Türkiyede devlet projelerinde ve özel sektördeki inşaat imalatlarında kullanılır. Cilalı ve yakılmış granit döşeme olarak uygulanmaktadır. Kebirli zümrüt granit inşaatların denizlik ve basamak olarak uygulamaları yapılmaktadır.

Kebirli zümrüt granit renk dokusu ve sertlik derecesiyle yerli yerli granit'te öncüdür. Kebirli zümrüt tescilli ürünümüzdür. Eski eser binalarda artık tamburlanmış granit olarakta yapılmaya başlanmıştır. Kebirli zümrüt granit yüzme havuzlarının etrafında yakılmış olarak 40x40 döşeme şeklide uygulanır. Kebirli zümrüt granit'in doğal yapısı ve sertliği nedeniyle yakılmış granit döşeme yapmaya elverişli bir üründür. Kebirli zümrüt granit doğal rengi ve görsel görüntüsü ile ön plana çıkmıştır. Kebirli zümrüt granit'in en büyük özelliği kışın su emme oranı çok azdır. Don olaylarında çatlama ve patlama yapmamaktadır.

“ Kebirli zümrüt granit ocaklardan çıkan plakalardan cilalı granit, tamburlanmış granit, yakılmış granit, kırma ve kesme küptaş olarak bütün ürünleri üretmeye elverişli olan bir granit doğaltaş'tır. ”

Kebirli zümrüt granit artık günümüzde çok katlı binaların dış cephe uygulamalarında uygulanmakta olup muhteşem renk dokusuyla mimaride ön plana çıkmıştır. Kebirli zümrüt granit'ten eskitme rustik üretilip tarihi mekanlara kaplama yapılmaktadır. Ayrıca günümüzde yapılan yazlıklarda doğal görünüm sağlayan doğaltaşların uygulama yapıldığı mekanlarda tercih edilmektedir.