CİLALI GRANİT AKSARAY YAYLAK

  • ulaş gül kurusu

AKSARAY YAYLAK

Aksaray yaylak granit dünyada ve Türkiye'de üretilen tek granit ocağıdır. Aksaray yaylak Türkiyede devlet projelerinde ve özel sektördeki inşaat imalatlarında kullanılır. Cilalı ve yakılmış granit döşeme olarak uygulanmaktadır. Aksaray yaylak granit inşaatların denizlik ve basamak olarak uygulamaları yapılmaktadır.

Aksaray yaylak granit renk dokusu ve sertlik derecesiyle yerli yerli granit'te öncüdür. Aksaray yaylak tescilli ürünümüzdür. Eski eser binalarda artık tamburlanmış granit olarakta yapılmaya başlanmıştır. Aksaray yaylak granit yüzme havuzlarının etrafında yakılmış olarak 40x40 döşeme şeklide uygulanır. Aksaray yaylak granit'in doğal yapısı ve sertliği nedeniyle yakılmış granit döşeme yapmaya elverişli bir üründür. Aksaray yaylak granit doğal rengi ve görsel görüntüsü ile ön plana çıkmıştır. Aksaray yaylak granit'in en büyük özelliği kışın su emme oranı çok azdır. Don olaylarında çatlama ve patlama yapmamaktadır.

“ Aksaray yaylak granit ocaklardan çıkan plakalardan cilalı granit, tamburlanmış granit, yakılmış granit, kırma ve kesme küptaş olarak bütün ürünleri üretmeye elverişli olan bir granit doğaltaş'tır. ”

Aksaray yaylak granit artık günümüzde çok katlı binaların dış cephe uygulamalarında uygulanmakta olup muhteşem renk dokusuyla mimaride ön plana çıkmıştır. Aksaray yaylak granit'ten eskitme rustik üretilip tarihi mekanlara kaplama yapılmaktadır. Ayrıca günümüzde yapılan yazlıklarda doğal görünüm sağlayan doğaltaşların uygulama yapıldığı mekanlarda tercih edilmektedir.